Kirsebærhaven 51 i Aarup er solgt for 2.600.000 - se køberen og 2 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Aarup og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Aarup følger boligmarkedet i og omkring Aarup. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Kirsebærhaven 51 solgt for 2.600.000 kr.

Boligen overtages af Mathilde Lindskov Simonsen og Johannes Lysén Grunddal Pedersen den 15. marts. Køberen har betalt 2.600.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 16.774 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.700.000 og boligen er derfor handlet til 53% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 155 kvm. og er opført i 2006. Grunden er på 792 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af danbolig Morten Nørregaard

Lindevej 10 solgt for 1.399.000 kr.

Boligen overtages af Daniel Landtved Sommer den 06. marts. Køberen har betalt 1.399.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 13.075 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 820.000 og boligen er derfor handlet til 71% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 107 kvm. og er opført i 1953. Grunden er på 1.142 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Assens

Møllebakken 24 solgt for 525.000 kr.

Boligen overtages af Tine Stampe Saabye og Johan Schmidt Stage den 03. marts. Køberen har betalt 525.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 4.038 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 860.000 og boligen er derfor handlet til 39% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 130 kvm. og er opført i 1925. Grunden er på 838 kvm.

Boligen er solgt af John Frandsen

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk